NAUKA JAZDY SZCZECIN, NOWOGARD, GRYFINO

F1 

to najszybsza formuła do prawa jazdy

ZMIANA MIEJSCA ROZPOCZYNANIA NAUKI JAZDY

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ROZPOCZYNANIA NAUKI JAZDY !!!

 

Drodzy kursanci.

W naszej szkole nauki jazdy ze względu na zmianę lokalizacji biura, zmuszeni byliśmy do zmiany miejsca rozpoczynania jazd. Od teraz wszyscy kursanci proszeni są o udanie się na skrzyżowanie ulic Świętego Ducha i Dworcowej obok budynku Poczty Polskiej. Poniżej, dla ułatwienia zamieszczamy mapkę dojazdu oraz zdjęcie lokalizacji. Za niedogodności przepraszamy i liczymy na zrozumienie.

Szkoła Nauki Jazdy F1.

 

From Address:

 

Real F1 start

Koniec jazdy po łuku na egzaminie na prawo jazdy?

Zdanie egzaminu na prawo jazdy w naszym kraju do najprostszych nie należy, ale pojawił się pomysł, aby zmagania kursantów nieco ułatwić poprzez rezygnację z jednego z elementów praktycznego egzaminu. Czy pozbycie się jazdy po łuku to na pewno dobry pomysł?

nauka jazdy f1

Podczas spotkania reprezentantów ośrodków szkolenia kierowców z przedstawicielami Departamentu Transportu Drogowego odbywającego się w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa poruszono kwestię praktycznej części egzaminu na prawo jazdy, a dokładniej jazdy po łuku. Jest to jeden z najtrudniejszych elementów egzaminu. Tę część oblewa 30-40 proc. kursantów.

 

Według pomysłodawców projektu jazda po łuku nie ma odzwierciedlenia w realnej jeździe. Manewr ma wprawdzie przygotować do trzymania się pasa ruchu, ale czy tego nie sprawdza jazda w realnym ruchu drogowym?

Niestety wiele szkół nauki jazdy po prostu robi wszystko, aby ich kursant zdał i wałkują te same manewry i trasy, co nie do końca przygotowuje ich do prawdziwych zmagań na drodze. Z drugiej strony, czy ktoś, kto potrąca pachołki podczas jazdy łukiem, powinien zostać dopuszczony do poruszania się w codziennym ruchu drogowym? W końcu lepiej zatrzymać go na etapie placu niż pozwolić mu wyrządzać szkody na drodze.

24 lutego zmieniły się przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy, które jeszcze utrudniły zadanie kursantów na placu. Zmiany, które wprowadzono dotyczą włączania świateł, a dokładniej momentu, w którym należy wykonać tę czynność. Przystępujący do egzaminu powinien najpierw ustawić lusterka, następnie zapiąć pasy, włączyć silnik i dopiero wtedy światła. Na końcu osoba zdająca powinna rozejrzeć się w prawo i w lewo i wówczas ruszyć. Do tej pory przyszły kierowca włączał światła jeszcze zanim uruchomił silnik.

 

Artykuł pochodzi z ONET.PL